Altuni - Altuni Jewelry - Altın Kaplama Takı Modelleri,Altın Kaplama Bileklik Modelleri,Altın Kaplama Bilezik Modelleri,Altın Kaplama Kolye Modelleri,Altın Kaplama Küpe Modelleri,Altın Kaplama Halhal Modelleri

Ara

Yükselen Trend “Altuni Takılar”

4.04.2021

/images/altuni_14.jpg


Yüzyıllardır, dünyanın nerede ise tüm ülkelerinde, takılar bayanlar için yeri doldurulamayan bir aksesuar niteliğindedir. Takı ve aksesuar kullanmak insanları, daha güzel, daha çekici; taktığı takıya göre de daha kişilikli gösterir.


Takılar arasında tüm dünyada uzun yıllardır başı çeken, hiç şüphe yok ki altın takılardır. Ne var ki, Altın fiyatlarının yükselişi bayanların altın sarısı renkteki takılara yönlendirmiştir. Bunlar, gidilen turistik gezilerde anısı olsun diye alınan veya özel günlerde arkadaşlara, dostlara yine anısı kalsın düşüncesi ile hediye edilen takılardır. 


Uzun yıllar kalsın, anısı olsun diyerek aldığımız söz konusu takılar maalesef çok kısa zamanda solmakta, rengini yitirmekte ve atılmaktadır. Bijuteri dükkanlarında yer alan altın sarısı bu ürünlerin, terleme nedeniyle, kısa sürede rengi atmakta elimizi yeşil, pas karışımı bir renge boyadığı görünmektedir. 


 

ALTUNİ TAKILAR: 
  
Son yıllarda yaygın olarak görülmeye başlayan Garantili Altın Kaplama Altuni Takılar için ise durum biraz farklıdır. Bu modeller; yumuşak bir metal olan bakırın, kuyumcu ustaları tarafından işlenerek birbirinden şık ve zarif şekillerin verilmesinin ardından, son teknoloji yöntemlerle kaplanması yolu ile imal edilmektedir. Altın modeli söz konusu takıların sadece kaplamasının yapılabilmesi için dahi yaklaşık 1 milyon TL’lik bir yatırımın gerekiyor olması, bu modellerin kalitesinin ve güvenilirliğinin önemli bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Bu tür altın modeli takılarla ilgili haberlerin çoğunda altının düğün takısı olduğu vurgusu yapılmakta ve insanların düğünlerde altın takamadıkları için bu takılara yöneldiklerine dair haberler yapılmaktadır. Aslında garantili altın kaplama altuni takılar kuyumcu vitrinlerindekilere oranla çok daha fazla çeşidi müşterilerinin beğenisine sunabilmektedir. Gerçek altın ürünlerinden neredeyse ayırt edilmesi mümkün olmayan bu takılarda sarraf vitrinlerindekiyle aynı oranda işçilik göze çarpmaktadır.